KONTAKT

VESTI

:: DVOMEČ SA JOKEROM ZA NOVU 2024.12.01.2024
Novu godinu naše selekcije otvaraju dvomečom sa Jokerom u okviru liga Srbije.
Kadeti u subotu gostuju u Somboru od 15.30, ekipe očigledno sličnog kvaliteta sa samo 1 pobedom, imamo pravo da se nadamo prvoj pobedi u gostima.
Juniori dočekuju Somborce u nedelju od 14.45 u hali Pinki, ulogu favorita opravdano prepuštamo gostima koji u dosadašnjem delu sezone imaju samo 2 poraza.

:: POBEDE SENIORA I MLADJIH PIONIRA, PORAZ PIONIRA OD PARTIZANA A KADETA I JUNIORA U DVOMEČU SA MEGOM18.12.2023
Mladi tim Zemun Borac nastavio je niz sigurnih igara i pobeda u seniorskoj ligi. U gostima sa Mondom 80 : 62 za desetu pobedu u nizu.

Mlađi pioniri su u odlučujućoj utakmici za plasman u kvalitetnu ligu Beograda u gostima savladali direktnog rivala Torlak OKK Beograd 48 : 40. S obzirom na pobedu i u prvoj utakmici sa više od 30 razlike, ostvarili su plasman u kvalitetnu ligu tako da su nam sada sve prve selekcije učesnici najviših rangova takmičenja u mlađim kategorijama.

Pioniri su pružili više nego dostojan otpor velikom favoritu Partizanu, U hali Pinki častan poraz 79 : 88.

Kadeti nižu poraze u Triglav kadetskoj ligi Srbije. Ovoga puta očekivano i ubedljivo u gostima od Mege 56 : 81.

Juniori Zemun Borac su u okviru Roda juniorske lige Srbije ugostili neporaženu Megu. Bili su blizu senzacionalne pobede, ipak poraz 78 : 84. Ravnopravno prvo poluvreme. Početak treće i prvih 5-6 promašenih šuteva koje je rival kažnjavao dvojkama i trojkama za najveće vođstvo 16 razlike je ipak odlučilo utakmicu. Nisu naši momci odustajali, na minut do kraja prišli na dva razlike, imali napad za izjednačenje ali je ulaz našeg igrača nepropisno zaustavljen udarcem odbrambenog igrača rukom o tablu, morao je biti priznat koš za izjednačenje, sudije su ostale bez reakcije a rival u kontri kaznio poenima posle čega više nije bilo nade. Svakako izvrsna utakmica i izuzetno kvalitetna igra naših juniora, na nivou finalnog turnira lige i borbi za najviši plasman. Nažalost, treći poraz u nizu.

:: DVA TEŠKA PORAZA KADETA I JUNIORA U LIGAMA.SRBIJE10.12.2023
U dvomeču sa Užičkom Slobodom doživeli smo dva neočekivana , može se reći i teška poraza.
Prvo su kadeti u Triglav kadetskoj ligi poraženi u hali Pinki 76 : 72. Poraz je neočekivan jer smo sebi dali ulogu favorita. Nažalost.slika na terenu je bila sasvim drugačija, prvo poluvreme košaraška lekcija užičana na veoma loš pristup i igru ispod svakog nivoa naših momaka. U drugom poluvremenu naša ekipa.je bila sasvim drugačija, druga energija, drugačiji način igre što je donelo preokret, na kraju i šut za pobedu koju, ruku na srce, ne bismo ni zaslužili.

Juniori su u Roda juniorskoj ligi u gostima protiv Slobode bili veliki favorit, logično, mi sa jednim porazom a domaćini bez pobede u šest utakmica, sa.prosekom -20 po utakmici. Ali papir je jedno a na terenu moguće drugo, što se i desilo. Ubedljiv poraz 76 : 60. Nismo bili ni bleda slika ekipe iz dosadašnjeg dela prvenstva, nastao je nekakav poremećaj, kakav treba dobro istražiti da to ne postane hronično.

:: POBEDA MLADOG TIMA ZEMUN BORAC U SENIORSKOJ LIGI07.12.2023
Mladi tim nastavlja niz pobeda u seniorskoj konkurenciji, u 8 kola 8 pobeda.
U hali Pinki poraženo je Žarkovo 79 : 70. Nije se Žarkovo predavalo ni kada smo imali ubedljivo vodjstvo. Vodili smo celu utakmici i apsolutno zasluženo pobedili. Sve sigurnija i rutiniranija igra naših mladih igrača u seniorskoj konkurenciji a pri tome apsolutno svi dobijaju šansu da pokažu šta mogu i evidentno iz kola u kolo svi napreduju.

:: KREE DRUGI DEO SENIORSKE LIGE06.12.2023
Mladi tim Zemun Borac započinje drugi deo ligaške sezone.
Večeras sreda od 21.45 u goste nam dolazi uvek neugodno Žarkovo.
Nadamo se nastavku niza pobeda.

:: POBEDE PIONORA, KADETA I JUNIORA03.12.2023
Vikend su obeležile sve selekcije pobedama.

Pioniri su otvorili vikend pobedom nad lokalnim rivalom Mladost 91 : 79. Vazna pobeda u prikljucku za gornju polovinu tabele.

Kadeti su ostvarili prvu pobedu u Triglav kadetskoj ligi Srbije. U gostima pobedjen je Niš sa 79 : 77 u dramatičnoj završnici. Nadamo se da će ova pobeda biti inekcija samopouzdanja za nove pobede.

Sve su zasladili juniori Zemun Borac velikom pobedom u još jwdnon prestižnoj i statusnoj utakmici. U hali Pinki poražen je veliki favorit Crvena Zvezda 80 : 75. Apsolutno zaslužena pobeda jer je naša ekipa vodila većim delom utakmice a posebno celo drugo.poluvreme. sjajna.igra Višnjića, Djurića i Žapčevskog ali i svih ostalih.

Veliko BRAVO za sve ekipe i trenere.

:: KADETI I DALJE BEZ POBEDE28.11.2023
Kadeti se i dalje muče u Triglav kadetskoj ligi Srbije.
Posle dva vezana poraza kod kuće u hali Pinki, naša selekcija je i dalje bez pobede.
Prvo smo pomalo neočekivano poraženi od Sloge Kraljevo 65 : 78 a onda i od Borca Čačak neočekivano ubedljivo 64 : 84.
Realnost je takva da se teško adaptiramo na igru na ovom nivou takmičenja, teško ćemo dolaziti do pobeda i svaka će biti zlata vredna.
Sam ulazak u ligu je bio nestvaran uspeh, nadamo se da ćemo podizati nivo igre, biti konkurentniji i doći i do određenih rezultata.
Svakako, napredak igrča kroz izuzetno teške utakmice će vremenom biti vidan.
Idemo dalje, nadamo se što pre do prve pobede.

:: MLADI TIM ZEMUN BORAC UBEDLJIV PROTIV MLAFENIVCA28.11.2023
Mkadi tim je i u sedmom kolu ostao neporazen.
U hali Pinki ubedljiva pobeda protiv Mladenovca 105 : 71. Rutinska igra i pobeda sa pola gasa.
Jedina su ekipa bez poraza u prvom delu u obe grupe.

:: PRESТIŽNA POBEDA JUNIORA U RODA JUNIORSKOJ LIGI SRBIJE, VAŽNA POBEDA MLADJIH PIONIRA19.11.2023
Retke su bile priike u zadnjih 10 godina da juniori igraju ovako prestižnu utakmicu protiv velikana srpske košarke Borca iz Čačka.
Velika poneda 90 : 87 kojom smo i dalje u grupi timova bez poraza.
Teška utakmica i fizicki i psihološki , sa puno preokreta u rezultatu. Pobeda je obezbedjena u.poslesnjem minitu, tresli smo se u poslednjoj sekundi jer je rival šutnuo za 3 poena a lopta srećom izašla iz koša.
Ekipu su predvodili plejevi Višnjić sa 24 poena i Žapčevski sa 20 poena uz pratnju odličnih Djurića sa 13 i Santaia sa 12 poena

Bravo za igrače i stručni štab.

Mladji.pioniri su ostvarili važnu pobedu, u gostima protiv Banjice Mege 49 : 33. Ovom pobedom smo na dobrom putu plasmana u kvalitetnu ligu

Čestitke najmladjima.

:: PROJEKAT ZEMUN-BORAC I DALJE BEZ PORAZA U SENIORSKOJ LIGI, JUNIORI NEDELJA BORAC ČAČAK17.11.2023
Mladi tim Zemun Borac nastavio je niz pobeda u seniorskoj ligi, šesta u nizu bez poraza.
Na teškom gostovanju Torlaku i u veoma teškoj i neizvesnoj utakmici pobeda 77 : 70 je izvojevana u poslefnjem minutu. Za rivala smo imali veoma talentovanu i igrački dobru mladu ekipu, istog koncepta kao što je i naša. Možda su neki očekivali laganu utakmicu ali smo znali da je rival jedna od boljih ekipa lige. Nijanse su presudile.

U nedelju od 14.30 u Pinkiju prava juniorska poslastica. U okviru Roda juniorske lige dočekujemo juniore velikog kluba srpske košarke Borca Čačak. Nadamo se novoj pobedi i ovde nastavak niza bez poraza.
Poziv svim clanovima oba kluba i zemuncima da uživaju u izuzetnoj utakmici.